BlackBird Real Estate sází na regiony

Článek

Pardubice, Plzeň, Chrudim, Šumava. Zatímco řada developerů spoléhá na pražský trh, BlackBird Real Estate sází ve své strategii na regiony. „Neznamená to, že se budeme Praze do budoucna vyhýbat, ale v současné době tamní trh považujeme za přehřátý,“ říká Jan Kotaška, generální ředitel BlackBird Real Estate.

Přestože je BlackBird Real Estate jako nový hráč na trhu relativně krátce, již v příštím roce plánuje zahájení výstavby rezidenčního projektu U Červeňáku v širším centru Pardubic. Jde o revitalizaci brownfieldu o rozloze 25 hektarů. 

„V současnosti máme vyhotovenou dokumentaci pro stavební povolení první etapy, která obsahuje 370 bytových jednotek ve dvou bytových domech. Jsme v procesu žádosti o stavební povolení a paralelně vybíráme generálního dodavatele stavby,“ upřesňuje Jan Kotaška.

Projekt v krajském městě s vynikající dopravní dostupností a s možností občasného dojíždění do Prahy přesně zapadá do strategie BlackBird Real Estate. O byty je velký zájem, při první vlně předprodejů se prodaly všechny nabízené byty. Podobný úspěch se očekává i u připravovaného projektu v Plzni. 

„Ukazuje se, že jsme v roce 2019 učinili dobré rozhodnutí, když jsme se zaměřili na regiony. Praha není jediné řešení a investoři se do regionů také přesouvají. Máme dvouletý náskok,“ říká generální ředitel BlackBird Real Estate.

Připravovaný projekt v Plzni zahrnuje portfolio činžovních domů, které BlackBird Real Estate získal od Biskupství plzeňského. Domy stojí v širším centru Plzně a jsou určené k rekonstrukci. Developer připravuje společně s ateliérem QARTA Architektura jejich přestavbu na moderní bydlení. 

Další zajímavý projekt se chystá na Šumavě, konkrétně v osadě Staré Hutě nedaleko Kvildy. Zde se připravuje projekt 31 bytových jednotek v přímo u sjezdovky. „Také jsme dokončili akvizici projektu bydlení v Chrudimi a aktuálně připravujeme jeho první fázi o sto bytech,“ doplňuje Jan Kotaška.

BlackBird Real Estate se zatím soustřeďuje převážně na rezidenční projekty, ale ve fázi přípravy má též menší administrativní budovu o velikosti 3000 m2, kterou bude developer realizovat na míru pro konkrétního zákazníka.